Що робити, якщо не працюють кнопки на клавіатурі

02.03.2023 08:52

Що робити, якщо не працюють кнопки на клавіатуріКлавіатури за умови правильного догляду за ними можуть служити вам вірою і правдою дуже довго. Але одного разу ви помічаєте, що деякі клавіші працюють тільки якщо на них дуже сильно натиснути, а потім і зовсім перестають відповідати на будь-які дії. Чому ж не працюють кнопки на клавіатурі та як знайти вихід із цієї ситуації? На ці запитання вам відповість наша збірка порад.

Пролита вода або будь-яка інша рідина (особливо чай із цукром і пиво) є найбільш поширеною проблемою виходу клавіатури з ладу. Після висихання рідина може спричинити залипання мембран на клавіатурі, тому клавіші не спрацьовують. Виправити ситуацію може лише розбирання клавіатури та повне її очищення.

Під час розбирання викладайте кнопки на столі в тому порядку, у якому вони знаходяться на вашій клавіатурі. Так ви уникнете проблеми правильного встановлення клавіш назад. Як варіант, можете сфотографувати початковий вигляд клавіатури й потім орієнтуватися на фотографію.

Якщо клавіатуру не залило водою або будь-якою іншою рідиною, тоді доводиться шукати проблеми в зносі тих самих мембран. У результаті довгого використання вони стають непридатними, тому їх необхідно замінити на нові (їх можна придбати).

Якщо проблема з клавіатурою не пов’язана з потраплянням рідини та крихт хліба під клавіші та з виходом мембран із ладу, обов’язково перевірте контакти. Це особливо актуально для власників клавіатур із роз’ємом PS/2. Контакти, що часто відходять, стають причиною того, що клавіші не спрацьовують.

Якщо у вас ноутбук, то його запиленість може бути ще однією причиною, чому не працюють клавіші. Почистіть його від пилу, що не тільки вирішить проблему клавіатури, а і значно прискорить роботу системи.

Багато користувачів стикаються з такою проблемою, що не працюють лише деякі клавіші клавіатури. Грішити можна було б на зношування мембран, але часто не спрацьовують такі клавіші, якими користуватися доводиться неймовірно рідко. Причина такої поведінки клавіатури може ховатися в системних проблемах.

«Криве» установлення оновлення драйверів і навіть драйвер, що просто «злетів», часто спричиняють проблеми з клавіатурою. Спробуйте оновити драйвери, для чого в «Диспетчері пристроїв» знайдіть свою клавіатуру. Клацніть правою кнопкою миші на назву клавіатури та виберіть «Оновити драйвери». Після оновлення драйверів перезавантажте комп’ютер і перевірте працездатність клавіатури.

Іноді оновлення драйвера не рятує, а деякі клавіші як не працювали, так і не працюють. Пропонуємо вам перевірити працездатність системи, адже саме в ній могли статися збої, які призвели до ваших проблем із клавіатурою. Просто зробити відкат системи (до речі, такий варіант розв’язання проблеми допомагає в деяких випадках) не завжди дозволяє отримати необхідний результат. Щоби бути впевненим у працездатності системи, скористайтеся завантаженням Live CD.

Live CD — це операційна система, яка завантажується на комп’ютер зі змінного носія, але для функціонування не потребує встановлення на жорсткий диск. Усього за кілька хвилин ваш комп’ютер працюватиме під новою системою, завдяки чому ви можете перевірити працездатність клавіатури.

Якщо після завантаження Live CD проблема клавіш, що не працюють, вирішена, доведеться встановлювати заново систему (як варіант можна скористатися відкатом). Якщо завантаження з Live CD не допомогло і ви виконали всі описані в цій статті пункти, залишається лише поміняти клавіатуру на нову. Фізичних проблем клавіатур дуже багато, і деякі з них, на жаль, не вдається виправити.

За матеріалами: https://anydaylife.com/post/4726