Чому моті не виходять? Поширені помилки та як їх виправити

20/03/24 13:05

Чому моті не виходять? Поширені помилки та як їх виправитиТрендовий японський десерт моті сьогодні широко представлений у магазинах, кафе та кондитерських. І багато хто наважується спробувати приготувати ласощі своїми руками, ось тільки можуть зіткнутися з проблемою, що популярна насолода не вдається. В чому може бути проблема? Чому моті не виходять в домашніх умовах? Розберемо з вами 5 можливих помилок та з'ясуємо, як можна їх виправити.

Нагадаємо, що моті (мочі) - це японські солодощі, які готуються з особливого тягучого рисового тіста з начинкою. У традиційному варіанті як начинка для моті використовується найчастіше особлива паста з червоної квасолі, але сучасні рецептури передбачають також використання різних продуктів.

Приміром, у «західній» інтерпретації моті заповнюють зазвичай кремом на основі вершків, шоколаду, вершкового сиру та різних добавок, таких як фрукти, ягоди, горіхи, згущене молоко тощо. Поєднання в начинках моті можуть бути різними, наприклад, користуються великою популярністю лимонні, полуничні, персикові та інші фруктові моті, шоколадні моті, моті з матчів, кокосові моті, моті з морозивом, моті з чізкейком і ще багато-багато інших.

Спробувати зробити моті своїми руками може кожен — це не так уже й складно. Але все ж таки далеко не завжди вони вдаються новачкам з першого, а то й з другого або навіть третього разу: моті рвуться і не тягнуться, відчувається крохмаль у смаку тіста, тістечкам не виходить надати потрібну форму, моті липнуть до зубів та ін. Чому так відбувається?

Одна з найпоширеніших помилок, яка призводить до подібних результатів, - неправильно вибране борошно для моті. Для цього десерту слід використовувати тільки спеціальне борошно, виготовлене з клейкого рису, і ніяк інакше! Зазвичай воно в магазинах так і називається - борошно для моті. Воно, як правило, коштує дорожче за просте рисове борошно і продається у фасуваннях по 0,4 або 0,7 кг.

Щоправда, навіть якщо борошно маркується як «для моті», це, на жаль, не гарантує, що воно буде вдалим. І перевірити, чи вийдуть із певного борошна ваші моті, можна лише на практиці. Тож якщо тісто з обраного борошна еластичне та тягуче, не липне до зубів, не рветься – ви знайшли свій ідеал.

Наступна помилка - неправильно приготоване тісто. У домашніх умовах тісто для моті готують за допомогою мікрохвильової печі або сковороди з антипригарним покриттям. У найпростішому випадку для тіста потрібна лише рисова мука і вода, а також до багатьох рецептів входять додатково кукурудзяний крохмаль, цукор, масло, іноді частина води замінюється молоком або фруктовим/ягідним соком.

Пропорції інгредієнтів мають велике значення, однак єдино вірного варіанта не існує, і тільки на практиці, знову ж таки, можна з'ясувати, який рецепт підходитиме саме вам. Однак у будь-якому випадку вам слід орієнтуватися на консистенцію тіста під час приготування: воно має збиратися в грудку і не повинно липнути до стінок посуду, але при цьому не має бути й занадто «тугим».

Заварене тісто обов'язково має охолонути під плівкою, а при формуванні моті руки, качалку та робочу поверхню обов'язково слід підпилювати крохмалем. Тільки не перестарайтеся, інакше «крохмальність» буде присутня у смаку готового десерту. Надлишки крохмалю найзручніше скидатися за допомогою чистого кулінарного пензлика.

Ще одна помилка, з якою можна зіткнутися новачкам при спробах зробити моті своїми руками, - неправильно зроблена начинка. Десерт не вдасться сформувати, якщо вона буде надто рідкою і розтікатиметься. Для домашніх моті зараз найчастіше пропонуються рецепти із попереднім заморожуванням начинки, що може бути дуже зручно якраз для більш легкого та швидкого формування цих тістечок.

Найпопулярніші зараз моті з кремом із вершків та/або вершкового сиру та фруктовим чи ягідним центром. Щоб така начинка не розтікалася, в неї прийнято додавати желатин: завдяки йому при заморожуванні/розморожуванні з начинки не виділиться рідина, моті будуть добре зберігати форму. Якщо желатин не додається, крем можна приготувати, наприклад, з шоколадом, а також використовувати густий джем, густу шоколадну або горіхову пасту.

Неправильне формування моті — остання в сьогоднішньому списку, але не остання за значенням помилка в приготуванні даного десерту: якщо не дотримуватися технології ліплення цих рисових ласощів, то акуратні невеликі напівкруглі коржі з тонким рівномірним шаром тіста не вийдуть.

Тут варто пам'ятати кілька важливих моментів. По-перше, тісто не має лежати надто довго перед приготуванням моті; як тільки воно достатньо охолоне, можна приступати до ліплення. По-друге, щоб краї тіста добре защипувалися, воно має зберігати свою липкість.

По-третє, розмір заготовок з тіста для моті слід підібрати так, щоб можна було повністю обернути начинку. Краще не робити моті дуже великими, це може бути незручно; шматочки підготовленого тіста слід розкачувати в круги діаметром не більше 8-10 см і товщиною близько 5 мм. До речі, «хвостик», що вийшов після ліплення моті, зручно зрізати ножицями, а готове тістечко можна покласти в паперову капсулу для капкейків, струсивши зверху надлишки крохмалю.

Всі перелічені помилки у приготуванні моті можуть вплинути на смак і текстуру десерту, а також зіпсувати враження від нього геть-чисто. Тому якщо замислюєтеся про те, щоб зробити моті самостійно, обов'язково врахуйте їх і постарайтеся знайти «правильне» борошно, а також хороший перевірений рецепт тіста і начинки і не забудьте дотримуватися технології ліплення. З іншого боку, ні в якому разі не засмучуйтесь, навіть якщо все одно десерт з першої спроби не вийшов: якщо ви твердо вирішили досягти успіху, не опускайте руки і спробуйте ще — віримо, що у вас все вийде!

За матеріалами: https://anydaylife.com/post/7763