Перший рік шлюбу, як правило, найважчий. Як тільки ейфорія медового місяця минає, молодята починають розуміти на собі, що таке сімейне життя. Пережити перший рік шлюбу — це виклик, але якщо ви з ним впораєтеся, ваші стосунки стануть набагато міцнішими. Ось кілька порад, як впоратися зі злетами й падіннями впродовж першого року шлюбу.
Майте реалістичні очікування. У казках усі пари живуть після весілля довго й щасливо, але життя — не казка. Ваші стосунки не стануть ідеальними автоматично, як тільки ви одружитеся. Потрібно проговорити очікування один одного, щоби переконатися, що ви на одній хвилі. Обговоріть важливі питання, такі як сімейний бюджет, графік відпусток, діти тощо. Будьте готові йти на компроміси, адже саме в цьому полягає суть шлюбу.
Спілкуйтеся. Ця порада може здатися очевидною, тим не менш, ми хотіли б нагадати, що спілкування в шлюбі є дуже важливим. Непорозуміння і брак спілкування є одними з найпоширеніших причин подружніх проблем і розлучень. Не бійтеся поговорити із чоловіком/дружиною, коли вас щось турбує; просто переконайтеся, що ви підбираєте правильні слова, щоб не зачепити почуття вашої другої половинки. Чесне і відкрите спілкування допомагає запобігти багатьом проблемам.
Проводьте час один з одним. Багато молодят думають, що після весілля вони природно почнуть проводити більше часу разом. Однак перебування в одній квартирі або навіть в одній кімнаті не обов’язково дорівнює проведенню часу разом. Переконайтеся, що навіть після весілля ви ходите на побачення, по вечорах та на вихідних займаєтеся якимись спільними справами (наприклад, дивитеся разом серіали, граєте в настільні або відеоігри чи навіть просто готуєте разом вечерю) і говорите про щось, окрім рахунків і списків покупок. Не забувайте про романтику!
Проводьте час окремо. Проводити час окремо так само важливо, як і разом. Кожній людині періодично потрібні час для себе й особистий простір. Якщо ви будете проводити разом кожну вільну хвилину, ви почнете відчувати себе пригніченими. Хоча ви тепер сім’я, кожен із вас усе ще залишається особистістю, яка заслуговує на певну незалежність. Ви маєте право зустрічатися з друзями, займатися своїми хобі та інтересами без участі чоловіка/дружини, і він/вона теж має таке право.
Встановіть розпорядок дня і розподіліть обов’язки. Встановлення розпорядку й розподіл домашніх справ і обов’язків допоможе запобігти дріб’язковим сваркам. Якщо вам набридає постійно виконувати одні й ті ж обов’язки, можна час від часу мінятися. Наявність розкладу домашніх справ може допомогти першим кільком місяцям вашого шлюбу протікати більш гладко. Як тільки ви увійдете в певний ритм, усе стане простіше.
Не сваріться заради того, щоби посваритися. Сварки неминучі, тому що іноді непорозуміння чи суперечки з певних питань виходять з-під контролю. Однак сваритися треба лише тоді, коли це в підсумку допомагає вирішити проблему. Не використовуйте сварки з дружиною або чоловіком як спосіб зняти стрес, а якщо справа все ж дійшла до сварки, не бийте свою другу половинку по «болючих місцях». І, звісно, після кожної сварки треба помиритися, а не просто робити вигляд, наче нічого й не сталося.
За матеріалами: https://anydayguide.com/post/350