Сумська екоінспекція оцінила збитки від засмічення Ворскли через підірваний міст

23.02.2023 10:07

Сумська екоінспекція оцінила збитки від засмічення Ворскли через підірваний містДержавна екологічна інспекція у Сумській області опрацювала інформацію, отриману від Спеціалізованої екологічної прокуратури та Сумської ОВА щодо засмічення р. Ворскла.

Мова йде про руйнацію автомобільного мосту поблизу с. Климентове Охтирської територіальної громади. Його було підірвано у лютому-березні 2022 року під час активної фази бойових дій на території Сумської області. Внаслідок цього у Ворсклу обвалилося близько 3 тис. тон будівельних конструкцій, що призвело до засмічення поверхневих вод і загального погіршення стану екосистеми.

Фахівці інспекції обчислили грошову шкоду, заподіяну внаслідок засмічення Ворскли. Загальна її сума перевищила 656 мільйонів гривень.

Цей відрізок русла річки знаходиться в межах Гетьманського національного природного парку та входить до складу територій особливого природоохоронного значення Європи – Смарагдової мережі. Відтак, негативний вплив на довкілля цієї території позначається і на стані міжнародної галузі природо-заповідного фонду.

За матеріалами: https://sumypost.com/