ФДМУ готує до приватизації «Мотордеталь-Конотоп»

29.05.2024 09:39

ФДМУ готує до приватизації «Мотордеталь-Конотоп»Фонд державного майна готує для внесення до переліку об’єктів приватизації «Мотордеталь-Конотоп» на Сумщині, повідомив очільник фонду Віталій Коваль. Він нагадав, що завод є санкційним активом в управлінні ФДМУ.

Торік Вищий антикорупційний суд ухвалив рішення стягнути у дохід держави 100% статутного капіталу ТОВ «Мотордеталь – Конотоп», яке належало сенатору Ради Федерації РФ Сергію Калашникову.

За словами очільника ФДМУ, ТОВ «Мотордеталь-Конотоп» є прибутковим бюджетоутворюючим підприємством в Конотопі. Там працюють понад 700 осіб.

«Мотордеталь-Конотоп» є одним із найбільших заводів у Європі, який займається виробництвом гільз циліндрів для автомобільних, тракторних, корабельних, тепловозних і стаціонарних двигунів внутрішнього згоряння. До структури виробництва входять чавунно-ливарні, механообробні та допоміжні цехи.

Коваль додав, що клієнтами підприємства є відомі компанії, зокрема, Rolls-Royce, Scania, MAN, Iveco, Mercedes-Benz, Volvo, Renault, CAT.

«Мотордеталь-Конотоп» виробляє та постачає в понад 30 країн гільзи циліндрів для двигунів внутрішнього згоряння. За даними підприємства, потужності заводу дозволяють виробляти понад 1500 найменувань і 5 млн гільз на рік для будь-якої автомобільної техніки, суден і тепловозів.

Дохід підприємства за 2022 рік перевищив 334 млн грн, чистий збиток за звітний період становить понад 20 млн грн. Активи компанії на кінець 2022-го оцінювалися у 299 млн грн, зобовʼязання – 212 млн грн.

За даними СБУ, до повномасштабного вторгнення РФ продукцію українського заводу російський сенатор Калашников постачав для потреб російського військово-промислового комплексу. Зокрема, унікальні комплектуючі конотопського заводу були необхідні росіянам для виробництва власних військових кораблів.

Крім того, як сенатор ради федерації РФ від Костромської області Калашников голосував за ратифікацію «договорів» про визнання так званих Л/ДНР. А після початку повномасштабного вторгнення РФ він підтримав «приєднання» тимчасово окупованих регіонів України до складу Росії.

У серпні 2023-го ВАКС задовольнив позов Мінʼюсту про стягнення в дохід України активів, які належать Калашникову. Йшлося про націоналізацію 100% статутного капіталу ТОВ «Мотордеталь-Конотоп».

За матеріалами: https://sumypost.com/