Активістам уже розпочато збір підписів на підтримку ініціативи серед населення. Адже за попередніми соціологічними дослідженнями більше 75% громадян схвалюють дані пропозиції. Фахівці юридичного факультету Сумського національного аграрного університету продовжують працювати над розробкою законопроекту змін до існуючих законів.
«Сьогодні справжні патріоти повинні отримати гідну освіту і долучитися до управління країною. І наш обов’язок допомогти їм у цьому», зазначив Володимир Ладика.
Президенту України
Порошенку П.О.
Голові Верховної Ради України
Турчинову О. В.
Прем'єр-міністру України
Яценюку А. П.
Шановний Петре Олексійовичу!
Шановний Олександре Валентиновичу!
Шановний Арсенію Петровичу!
Антитерористична операція на сході країни кожного дня забирає життя людей. Але ще більше стає тих, хто вже не зможе повернутися до свого попереднього життя. Це люди із пораненнями різної тяжкості чи психологічними травмами. Усі ми розуміємо, що суспільство повинно дбати про них.
Важливим у цьому аспекті, на нашу думку, є питання професійної перепідготовки учасників бойових дій, які в силу отриманої інвалідності чи психологічної травми не зможуть працювати далі на попередньому місці роботи, або планам яких отримати вищу освіту завадила війна.
Також ми розуміємо, що на сьогодні в зоні АТО нас захищають справжні патріоти України, тому ми вважаємо, що саме ці люди повинні отримати сучасну освіту, щоб у подальшому зайняти гідне місце в нашому суспільстві.
Розуміючи це, колектив Сумського національного аграрного університету пропонує на державному рівні прийняти зміни до діючих нормативних актів, покликаних забезпечувати реалізацію соціальної освітньої програми реабілітації військовослужбовців, які приймали участь у бойових діях, з метою їх адаптації до післявоєнного життя, отримання ними на пільгових умовах першої спеціальності або перекваліфікації.
Закон про вищу освіту в Україні, відповідні постанови й інші підзаконні акти поки такої можливості для них не передбачають. Ініціативна група фахівців Сумського НАУ, здійснивши попередній аналіз чинних нормативних актів, має ряд пропозицій щодо вирішення зазначеного питання у законодавчій площині. За умови Вашої підтримки зазначені пропозиції можуть бути ініційовані у формі законопроектів.
У разі прийняття до виборів у Верховну Раду 26 жовтня 2014 року змін до чинного законодавства, які полягають у знятті часових обмежень при подачі документів, видачі ваучерів на освіту повним соціальним пакетом тощо, сотні українських солдатів та добровольців отримають можливість заочного навчання вже цього року. Вважаємо також потрібним для цієї категорії абітурієнтів скасувати обмеження на терміни подачі документів до вишу, розширити заради них університетські квоти на заочне або дистанційне навчання за державний кошт.
Вивчений університетом досвід адаптації військовослужбовців США та інших країн доводить доцільність озвучених пропозицій та є кроком на зустріч до людей, які мужньо захищали та продовжують захищати Україну.
З повагою і надією на порозуміння
Ректор Сумського НАУ,
доктор сільськогосподарських наук,
професор, академік НААНУ
В.І. Ладика