Аварійні відключення електроенергії в Сумах 25 жовтня (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

25.10.2022 10:10

Аварійні відключення електроенергії в Сумах 25 жовтня (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)Сьогодні, 25 жовтня, у Сумах знову застосовуються аварійні відключення електроенергії. Про це повідомив мер міста Олександр Лисенко на своїй офіційній сторінці у Facebook.

За його словами, наразі відключені будуть вул. Ю. Вєтрова, Робітниче селище, вул. 2-3тя Заводська, вул. Скрябіна, пров. 1-2-3-й Заводський.

Повідомляю про наступні відключення електроенергії

За інформацією АТ «Сумиобленерго», наразі будуть відключені: вул. С. Табали, вул. Конотопської битви, вул. М. Міхновського, вул. Кринична, вул. Некрасова, вул. Рєпіна, вул. Генерала Чупринки, вул. Нижньосироватська, вул. Охтирська, вул. СКД, вул. Дунайська, вул. К. Зеленко, вул. Прокоф’єва, вул. Римського-Корсакова, пл. Пришибська, вул. Володимирська, пров. Генерала Грекова, вул. Тополянська, вул. Ю. Вєтрова.

13:43 Продовжую інформувати про відключення електроенергії

За інформацією АТ «Сумиобленерго», зараз будуть відключені: вул. Жуковського, вул. А. Шептицького, вул. Лепехівська, вул. Косівщинська, вул. І. Кавалерідзе, вул. С. Бандери, вул. Новолепехівська, вул. Нахімова, вул. 2-3-4-5-6-та Продольна, вул. Генерала Чибісова, вул. Новорічна, вул. Р. Атаманюка, просп. Курський, вул. Ковпака, пров. Гетьманський.

14:19 Інформую щодо наступних відключень електроенергії

За інформацією АТ «Сумиобленерго», зараз будуть відключені: вул. В. Чорновола, вул. Куликівська, вул. Люблінська, вул. Пушкіна, вул. Д. Галицького, вул. Генерала Чибісова, вул. Новорічна, вул. Р. Атаманюка, вул. Київська, просп. Курський, вул. Хотінська, вул. Юнаківська, вул. Матюшенка, вул. Лесі Українки, вул. Заливна, просп. М. Лушпи, вул. Косівщинська, вул. Кутузова, вул. Лепехівська, вул. Нижньолепехівська, вул. Героїв Крут, вул. Інтернаціоналістів, вул. Декабристів, вул. Котляревського, вул. Кармелюка, вул. Щепкіна, вул. Г. Ващенка, вул. 1-2-га Поперечна, вул. 1-2-3-4-5-6-та Продольна, вул. Вільшанська, вул. Богуна, вул. Миру, вул. Харківська, вул. Джерельна, вул. В. Чаговця, вул. Менделєєва, вул. О. Балацького, вул. 1-ша Замостянська, проїзд 1-2-3-й Парковий, вул. Серпнева, вул. Глінки, вул. Полтавська, вул. Нижньосироватська, вул. Іллінська, вул. Робітнича, вул. Набережна р. Стрілка, вул. Шевченка, вул. Героїв Чорнобиля, вул. Я. Мудрого, вул. Садова, вул. Кооперативна.

ДОВІДКА

АТ "Сумиобленерго" повідомляє, що у зв’язку з частими масштабними ракетними обстрілами об’єктів енергетики з боку російського агресора, Диспетчерський центр "Укренерго" вимушений ввести тимчасове контрольоване обмеження споживання електроенергії. В Сумській області з метою забезпечення балансової надійності об’єднаної енергетичної системи (ОЕС) України, за розпорядженням НЕК "Укренерго", застосовуються графіки аварійних відключень (ГАВ).

Сам графік являє собою перелік ліній електропередач із зазначеною по кожній лінії потужністю, яка повинна бути вимкнена. Тобто, фактично це не графік з розбивкою по датах чи по часу, а перелік ліній (фідерів), які підлягають відключенню у разі надходження команди на застосування графіка.

Скласти графік із вказанням часу та дати відключення неможливо, адже про застосування ГАВ диспетчер АТ "Сумиобленерго" не знає до останньої миті. Черговий диспетчер АТ "Сумиобленерго" отримує команду на введення ГАВ від диспетчера РДЦ Північного регіону НЕК "Укренерго", який, у свою чергу, отримує аналогічну команду від диспетчера НЕК "Укренерго".

Команда на введення ГАВ дається у розрізі обсягу навантаження, яке потрібно зняти, а не у розрізі споживачів, яких треба відключити. Введення та відміна ГАВ регламентується диспетчером РДЦ Північного регіону. Термін реалізації ГАВ становить до 15 хвилин. Тому часу на попередження споживачів немає. ‼️До ГАВ вносяться лінії і фідери, які живлять струмоприймачі II і III категорій з надійності електропостачання, у тому числі населені пункти і райони міст.

Не вносяться до ГАВ лінії, які живлять струмоприймачі споживачів, віднесених до особливої групи I категорії з надійності електропостачання. Заборонено вносити до ГАВ лінії (фідери), що є резервом живлення власних потреб електростанцій та підстанцій напругою від 220 кВ і вище основної мережі ОЕС України, диспетчерські пункти електромереж та пристрої, що забезпечують їх оперативний зв'язок (радіорелейні лінії, антенні пристрої, електромережі, що забезпечують технологічну безпеку управління рухом на залізничному та повітряному транспорті тощо). ГАВ складаються в обсязі не менше 25% від споживання електричної потужності Сумської області. Графіки розподіляються на десять черг. На жаль, припинення електропостачання можливе декілька разів протягом доби, але тривалість кожного відключення по мірі можливості, залежно від обсягу навантаження, вказаного НЕК "Укренерго", не буде перевищувати 2 години.

Слід також зауважити, що у разі неефективності застосування графіків аварійних відключень (ГАВ), з метою запобігання особливим системним аваріям та після отримання відповідної команди від чергового диспетчера РДЦ Північного регіону НЕК "Укренерго", на території Сумської області можливе застосування не тільки графіків аварійних відключень, а й спеціальних графіків аварійних відключень (СГАВ) та графіків погодинних відключень електроенергії (ГПВ). СГАВ складають від 40 до 50%, а ГПВ складають не менше 75% від споживання Сумської області.

До СГАВ вносяться приєднання, що живлять споживачів незалежно від категорії з надійності електропостачання та наявності статусу захищеного споживача, у тому числі заведені під ГАВ.

До ГПВ вносяться лінії, які живлять струмоприймачі, незалежно від категорії з надійності електропостачання, у тому числі лінії, заведені під дію графіків аварійного відключення споживачів електричної енергії. Забороняється вносити до ГПВ лінії, що є резервом живлення власних потреб електростанцій та підстанцій напругою від 220 кВ і вище основної мережі ОЕС України, диспетчерські пункти електромереж та пристрої, що забезпечують їх оперативний зв’язок (радіорелейні лінії, антенні пристрої тощо), електромережі, що забезпечують технологічну безпеку управління рухом на залізничному, повітряному та газопровідному транспорті.

За матеріалами: https://www.facebook.com/LisenkoOleksandr та https://www.facebook.com/Zhyvytskyy