На Сумщині з понеділка введуть віялові відключення світла

28.10.2022 15:56

На Сумщині з понеділка введуть віялові відключення світлаЯк повідомив голова Сумської ОВА Дмитро Живицький на своєму офіційному Telegram-каналі, з початку наступного тижня енергетики погодилися на введення графіків погодинних відключень електроенергії. Тобто, замість аварійних (ГАВ), як зараз, без попереджень, будуть введені саме графіки погодинних відключень (ГПВ), які більш відомі у суспільстві як віялові відключення.

Проблема з відключеннями електроенергії на Сумщині аналогічна ситуаціям, що склалася у низці інших областей країни. На спільній нараді Офісу Президента, за участі НЕК «Укренерго», обленерго, очільників областей, у яких є такі проблеми, та наших керівників громад, вирішили наступне.

З початку наступного тижня енергетики погодилися на введення графіків погодинних відключень електроенергії. Замість аварійних (ГАВ), як зараз, без попереджень, будуть введені саме графіки погодинних відключень (ГПВ), які більш відомі у суспільстві як віялові відключення. У нашій області складанням цих графіків займається АТ «Сумиобленерго».

Голова правління АТ «Сумиобленерго» Ігор Дирбавка, запевнив: до 31 жовтня графіки затвердять та направлять до НЕК «Укренерго». Після того НЕК «Укренерго» введуть по Україні, у т.ч.в Сумській області, графіки погодинного вимкнення електроенергії (ГПВ) або так звані «віялові відключення».

Наша частина роботи, як обласної влади, це робота з переліком підприємств критичної інфраструктури. Свої пропозиції ми надали енергетикам.

Не менш важлива задача — дотримання так званої «соціальної справедливості». Коли відключати електроенергію мають у всіх споживачів по черзі. А також — дотримання заздалегідь визначених графіків.

У поданих нами пропозиціях період відключення для одних споживачів — не більше двох годин поспіль.

За матеріалами: https://web.telegram.org/k/#@Zhyvytskyy