У Сумах встановили кнопки термінового виклику поліції

30.03.2023 14:51

У Сумах встановили кнопки термінового виклику поліціїУ Сумах встановили кнопки термінового виклику поліції, аби громадяни мали змогу викликати правоохоронців, не маючи із собою телефону. Нині в обласному центрі таких з’явилося вісім. Як вони працюють, де їх розміщують та яке покарання для тих, хто хибно тицятиме на них, дізнавалися кореспонденти «Суспільного».

Біля входу до відділення екстреної медичної допомоги Сумської обласної лікарні встановлено кнопку термінового виклику поліції. При натисканні автоматично відбувається виклик наряду реагування поліції охорони.

«Хвилини три, максимум сім. Від місця, які обставини по місту, розв’язка тощо. У нас є спецсигнали, то можемо швидше добиратися», - розповів сержант поліції Сергій Щербак.

Знайти тривожну кнопку можна за спеціальним вказівником - наліпкою із написом «Терміновий виклик поліції». Скористалися нею працівники Сумського міського пологового будинку.

«З’явилася вона на початку березня. Так, ми вже нею користувалися, бо побачили предмет, який не змогли ідентифікувати, на території нашого закладу. Ми скористалися кнопкою, приїхали працівники поліції й оглянули цей предмет. Буквально за три-п’ять хвилин, вони прибули, дуже швидко», - зазначила заступниця директора пологового будинку Тетяна Мілютіна.

Окрім медзакладів, такі кнопки мають з’явитися в громадських місцях та локаціях масового скупчення людей. Скористатися нею може будь-хто, якщо виникла небезпечна ситуація для нього або його оточення. Дві кнопки термінового виклику поліції встановили неподалік ринку на СКД.

«Я вважаю, що це потрібна річ. Але думаю, що будуть викликати поліцію і коли треба, і коли не треба, бо цікаво: чи працює, чи ні», - сказала сумчанка Дарина.

За словами начальника головного пункту централізованого спостереження поліції охорони Юрія Золотарьова, кнопки працюють цілодобово.

«На звітну дату користувалися лише тричі тривожними кнопочками, у зв’язку з тим, що люди ще не розуміють і не мають інформації, що це за кнопка, для чого вона встановлена. На сьогоднішній день їх встановлено 8 по місту Суми, їхню локацію можна подивитися на сайті поліції охорони», - пояснив начальник Головного пункту централізованого спостереження управління поліції охорони Юрій Золотарьов.

Ці кнопки мають резервне живлення і ввечері вони підсвічуються. Встановлювати такі кнопки мають у місцях із вільним доступом. Водночас вони мають бути у полі зору камер відеоспостереження.

«Якщо хтось вирішить погратися, то за хибний виклик поліції присудять адміністративну відповідальність у розмірі штрафу до тисячі гривень», - зазначив Юрій Золотарьов.

«Кнопка термінового виклику поліції» - це соціальний проєкт Департаменту поліції охорони. За його інформацією, нині у громадських місцях України встановлено 362 кнопки термінового виклику поліції.

Кнопки термінового виклику поліції у Сумах:

  • Клінічний пологовий будинок, вул. Троїцька, 20
  • Обласна клінічна лікарня, вул. Троїцька, 48
  • вул. Холодноярівської бригади (колишня СКД), кав'ярня (біля пішохідного переходу)
  • вул. Холодноярської бригади (на зупинці громадського транспорту)
  • «Пункт незламності», вул. Холодноярської бригади
  • «Пункт незламності», вул. Ковпака, 13
  • «Пункт незламності» (на зупинці громадського транспорту), проспект М. Лушпи (ринок)
  • ТОВ, вул. Лінійна, 18

За матеріалами: https://suspilne.media/