У Сумах в разі надзвичайної ситуації зможуть укритися близько 14% жителів: в ОВА провели нараду

26.06.2023 09:13

У Сумах в разі надзвичайної ситуації зможуть укритися близько 14% жителів: в ОВА провели нарадуУ суботу, 24 червня, голова Сумської ОВА під час наради з сумським міським головою Олександром Лисенком, конотопським міським головою Артемом Семеніхіним, начальником ГУ ДСНС України в Сумській області Денисом Карпенком відзначив, що за результатами РНБО в Сумській ОВА, а також в Сумській та Конотопській громадах прийняті кадрові рішення.

«Вчора Президент України Володимир Зеленський провів засідання Ради національної безпеки та оборони. Під час засідання були представлені підсумки перевірки укриттів у регіонах нашої держави. Висновки невтішні майже по всій країні. Але, Сумщина, на жаль, одна з гірших областей України по кількості та готовності укриттів, – зазначив Володимир Артюх. – Особливо складна ситуація у Сумах та Конотопі. Зокрема в обласному центрі в разі надзвичайної ситуації зможуть укритися лише близько 14% жителів, а у Конотопі – ще менше – 10%».

За словами очільника області, одне із його перших розпоряджень на посаді було саме про створення Міжвідомчої комісії з перевірки споруд цивільного захисту. І через місяць роботи цієї комісії стало зрозуміло, що ситуація складна з укриттями не лише в м. Суми, а й у багатьох інших містах районного значення.

Голова Сумської ОВА під час наради процитував норми законів України, зокрема, статтею 36-1. Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що до власних повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать: виконання вимог законодавства щодо визначення потреби, створення, використання, утримання, реконструкції та ведення обліку фонду захисних споруд цивільного захисту територіальної громади, здійснення контролю за станом утримання таких споруд та готовності їх до використання за призначенням та підтримкою в належному технічному стані.

Голови громад повідомили очільнику області, що відповідні висновки вже зроблені й розповіли, як будуть працювати над збільшенням кількості й місткості захисних споруд цивільного захисту.

Зокрема, Олександр Лисенко зазначив, що до 1 вересня будуть підготовлені укриття в 20 школах та 18 дитячих садочках, якими також може користуватися населення під час повітряних тривог. Також планують збільшити кількість споруд цивільного захисту у закладах охорони здоров’я та в інфраструктурній галузі.

«Ми плануємо щомісяця збільшувати місткість захисного фонду на 20 тисяч осіб. За цей тиждень ми вже збільшили ємніть укриттів на 9,3 тис. осіб. До кінця року ця цифра має досягти 100 тисяч населення, – повідомив Сумський міський голова. – Щотижня будемо звітувати в ОВА про проведену роботу».

За його словами, в Сумській міській раді уже в понеділок будуть зроблені відповідні кадрові рішення.

Артем Семеніхін додав, що громада теж працює над збільшенням кількості укриттів. Проходить робота щодо прийняття в комунальну власність ряду укриттів. Крім того, разом із міжнародними донорами планують збудувати укриття в одному з дитячих садочків.

«За моїм розпорядженням проводиться внутрішнє розслідування щодо осіб, які працюють у відділі цивільного захисту. Також я повідомляю про розформування цього відділу і призначення нових фахівців», – говорив голова Конотопської громади.

Очільник області, підкреслив, що робота має бути проведена. В питаннях забезпечення безпеки людей жодних домовленостей і пом’якшень бути не може.

Володимир Артюх, повідомив, що ще в 2022 році фахівцями ГУ ДСНС в Сумській області за результатами перевірок захисних споруд були виявлені недоліки, були запропоновані рішення, які мали виконуватись ще в минулому році. На жаль, цього зроблено не було. Тому в ОВА також зроблені відповідні кадрові рішення – подані документи на звільнення заступника голови ОВА Вячеслава Печененка.

«Я раніше говорив, що кадрові рішення будуть. І вони будуть. Тим більше, що про це вчора наголошував Президент України на засіданні РНБО», – підкреслив голова Сумської ОВА.

Під час наради голова ОВА звернув увагу, що на жаль, в області 14 громад на 2023 року взагалі у своїх бюджетах не передбачили кошти на облаштування захисних споруд цивільного захисту.

«Я прошу ще раз громади це зробити. Ми не можемо заощаджувати на житті людей. Це неприпустимо!», – наголосив очільник області.

Голова ОВА доручив начальнику ГУ ДСНС в Сумській області та ГУ Нацполіції в Сумській області продовжити обстеження укриттів. Увесь липень буде здійснена оперативна перевірка укриттів (за тими ж вимогами, за якими була здійснена перед засіданням РНБО). Також щотижня має в ОВА надаватися інформація по кожній громаді – на скільки збільшується кількість і ємність укриттів.

«Ця динаміка має бути позитивною. Адже це не просто питання захисних споруд. Це – життя людей!»- підкреслив Володимир Артюх.