На 16-річного хлопця на Сумщині впало дерево

15.02.2023 13:02

На 16-річного хлопця на Сумщині впало деревоЮвенальними прокурорами Сумської окружної прокуратури затверджено та 14 лютого 2023 року направлено до суду обвинувальний акт стосовно підприємця, який, грубо порушуючи закон про працю, залучив неповнолітнього до виконання робіт з підвищеною небезпекою, що призвело до травмування 16-річного хлопця внаслідок падіння дерева.

За даними слідства, фізична особа-підприємець уклав договір з лісовим господарством на виконання лісозаготівельних робіт. Всупереч чинному законодавству, до виконання зазначених робіт у складі бригади підприємець залучив 16-річного юнака. 2 травня 2022 року під час лісозаготівлі на юнака впало дерево, при цьому він перебував без захисної каски та жилетки.

Відповідно до висновку судово-медичного експерта, потерпілий отримав тяжкі тілесні ушкодження. Саме порушення фізичною особою-підприємцем правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою призвели до таких наслідків.

Дії обвинуваченого кваліфіковано за ч. 2 ст. 272 (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на виробництві особою, яка зобов’язана їх дотримувати, що спричинило тяжкі наслідки) та ч. 2 ст. 172 (грубе порушення закону про працю, вчинене відносно неповнолітнього) КК України.

Досудове слідство завершено слідчими Сумського районного управління поліції Головного управління Нацполіції в Сумській області під процесуальним керівництвом прокуратури.

За матеріалами: https://sumypost.com/