Пожежа на Холодногірській: рятувальники повідомили про подробиці й причину

11.05.2023 10:03

Пожежа на Холодногірській: рятувальники повідомили про подробиці й причину10 травня о 15:15 до рятувальників надійшло повідомлення, що на вул. Холодногірській у Сумах горить балкон на восьмому поверсі 9-поверхового житлового будинку. До місця події негайно прибули відділення чергових караулів 3-ї та 1-ї державних пожежно-рятувальних частин.

На палаючому балконі господарі зберігали банки з лакофарбовими виробами. Через високу дію температури вони почали спалахувати та вибухати. Пожежне навантаження було високим. Полум’я частково поширилось на балкон 9-го поверху. Ліквідація пожежі одночасно проходила з двох напрямків – з вулиці за допомогою висувної автодрабини та безпосередньо з квартири палаючого балкону, для цього по сходовій клітині була прокладена рукавна лінія на восьмий поверх. Через сильне задимлення працювати вогнеборцям довелось в апаратах для захисту органів дихання.

Паралельно з ліквідацією пожежі рятувальники організували евакуацію 5 жителів верхніх поверхів, які не могли самостійно покинути задимлену зону.

О 15:38 пожежу вдалось локалізувати, о 16:03 – ліквідувати. Внаслідок пожежі травмований господар палаючого помешкання.

Припустима причина пожежі – необережність під час куріння.

Всього на місці події працювало 15 чоловік особового складу та 4 одиниці техніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій.