Поліція встановила реальні обставини смерті немовля у Сумах: лікарям повідомлено про підозру

02.08.2023 09:20

Поліція встановила реальні обставини смерті немовля у Сумах: лікарям повідомлено про підозруПісля проведеної ексгумації, правоохоронцям вдалось встановили реальні обставини смерті немовляти. Двом акушеркам-гінекологам та завідувачці акушерського відділення пологового будинку вже повідомлено про підозру за фактом неналежного виконання своїх професійних обов’язків.

За даними слідства, у листопаді 2022 року в пологовому будинку народилась дівчинка з тяжкими патологіями. Через 28 днів немовля померло. Відповідно до висновку медиків, причиною смерті дитини була гостра серцево судинна недостатність та церебральна лейкомаляція (ураження головного мозку через тяжке кисневе голодування та порушення кровотоку).

Однак в рамках кримінального провадження проведено ексгумацію тіла новонародженої. За результатом судово-медичної експертизи встановлено, що вищезазначені лікарі, які складали консиліум, не встановили правильний діагноз та своєчасно не зробили кесарів розтин, натомість застосували вакуум-екстракцію плода з технічними особливостями.

Відтак дитина отримала закриту черепно-мозкову травму та тупу травму шиї з переломами кісток склепіння та основи черепа. Вказані травми утворилася за життя та перебувають в прямому причинному зв’язку зі смертю дівчинки.

У свою чергу завідувачка акушерського відділення, нехтуючи вимогами протоколу, після народження дівчинки з такими травмами не викликала реанімаційну неонатологічну бригаду з обласної лікарні та залишила немовля без фахової допомоги.

Наразі слідчі слідчого управління Головного управління Національної поліції в Сумській області за процесуального керівництва ювенальних прокурорів Окружної прокуратури міста Суми повідомили про підозру двом акушеркам-гінекологам та завідувачці акушерського відділення пологового будинку за фактом неналежного виконання своїх професійних обов’язків (ч. 2 ст. 140 КК України), завідувачка відповідатиме ще й за залишення немовляти без допомоги (ч. 3 ст. 135 КК України). Слідство триває.

За матеріалами: https://sumypost.com/