Стрілянина на блокпості на Сумщині: що сталося

21.06.2024 11:07

Стрілянина на блокпості на Сумщині: що сталося18 червня на одному із блокпостів Сумщини під час вручення представниками ТЦК та СП повісток військовозобов'язаним пролунав постріл. Один із водіїв після того, як його документи перевірили військові, завів машину та почав рух. У цей час чоловік у військовій формі здійснив постріл. У ТЦК та СП повідомили, що він стався у повітря, дружина водія каже, що куля влучила у машину, де були діти. «Суспільне» розбиралося у ситуації.

Пані Юлія разом із чоловіком та двома дітьми мають будинок у селі Бацмани Роменського району. Родина переїхала у Черкаську область через безпекову ситуацію, але час від часу приїжджають провідати дім. За словами Юлії, 18 червня її чоловік Максим на своєму авто з двома дітьми та двома попутниками їхав в сторону міста Ромни.

«На блокпості його зупинили, перевірили документи та попросили від'їхати в сторону. Він від`їхав, почекав кільки хвилин. Далі запитав у поліцейського? чи він затриманий, поліцейський сказав ні. Він каже, що йому треба їхати — завів машину і почав рухатися. Після цього поліцейський та чоловік у військовій формі почали стукати у двері та кричати і один із них пригнув на капот і почав бити кулаком у лобове скло. Після цього один з них крикнув: "Стріляй" і вони зробили два постріли. Мій чоловік до останнього думав що то були холості, але ні», - повідомила вона.

За словами Юлії, подія сталася об 11:00 і о 16:00 її дітей та чоловіка відпустили.

«Вони всі багато лаялися, кричали і моя дитина від стресу обмочилася. Чоловік просив відпустити його, аби з'їздити перевдягти дитину, але його не відпустили. Ми зараз шукаємо дитячого психолога і найняли адвоката. Будемо йти до кінця, аби такі справи не списали».

Також за її словами, чоловік написав заяву у поліцію. Представники ТЦК та СП вручили йому повістку. За інформацією Сумської обласної прокуратури, документи передані до Державного бюро розслідувань. Там «Суспільному» розповіли, що вони не займаються цією справою. У ГУНП в Сумській області повідомили, що вони не коментують дії військовослужбовців.

У Сумському обласному ТЦК та СП ситуацію прокоментували так:

«Випадок стався на одному з блокпостів Роменського району Сумської області під час проведення заходів оповіщення. Водій, у якого представник ТЦК та СП на законних підставах попросив документи, виявився військовозобов’язаним і перебував у розшуку. Порушуючи законні вимоги, чоловік намагався втекти, тим самим здійснити наїзд на поліцейського. Щоб зупинити авто та убезпечити правоохоронця, представник ДФТГ, який також ніс службу на блокпосту, здійснив попереджувальні постріли угору. Військовослужбовці ТЦК та СП заходи оповіщення здійснюють без зброї».

За матеріалами: https://suspilne.media/