Завершено слідство у справі стосовно двох депутатів облради, яких викрили на підкупі начальника Сумської МВА

26.06.2024 10:21

Завершено слідство у справі стосовно двох депутатів облради, яких викрили на підкупі начальника Сумської МВАПрокурор САП прийняв рішення про завершення досудового розслідування у справі стосовно двох депутатів Сумської обласної ради, яких у березні поточного року викрили на пропозиції та наданні 100 тис. доларів США неправомірної вигоди.

Наразі за дорученням прокурора детективами НАБУ відкрито матеріали справи стороні захисту для ознайомлення.

У межах досудового розслідування встановлено, що депутати пропонували начальнику Сумської міської військової адміністрації 100 тис. доларів США за об’єднання двох медичних установ, що забезпечило б збільшення фінансування, а також за залишення на посаді керівника цієї об’єднаної лікарні однієї з осіб, яка і надавала неправомірну вигоду.

Крім того, зазначені особи запропонували начальнику військової адміністрації виділити на фінансування закладу охорони здоров’я, який очолює один із підозрюваних, майже 59 млн грн на закупівлю робіт та обладнання, вартість яких умисно завищена на 10-20%, що становить майже 7 млн грн з метою заволодіння ними надалі.

У березні поточного року депутатів затримано на «гарячому» одразу після надання ними першої частини обумовлених коштів – 50 тис. дол. США.

На сьогодні дії осіб кваліфіковані за ч. 3 ст. 369 та ч. 1 ст. 14, ч. 5 ст. 191 КК України.

Зауважимо, що викриття злочину відбувалось детективами НАБУ за процесуального керівництва прокурора САП за оперативного супроводу Управління Служби безпеки України в Сумській області.

Відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

За матеріалами: https://sumypost.com/