До 5 років позбавлення волі загрожує батькам двомісячної дитини, що померла в липні 2024 року

24/11/25 15:47

До 5 років позбавлення волі загрожує батькам двомісячної дитини, померлої у липні 2024 рокуСлідчі Конотопського районного відділу поліції за процесуального керівництва ювенальних прокурорів місцевої прокуратури скерували до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо 35-річного чоловіка та його 31-річної дружини, неналежне виконання батьківських обов’язків яких призвело до смерті їхнього двомісячного малюка.

У ході слідства встановлено, що новонароджений хлопчик, який з’явився на світ 21 квітня 2024 року, не отримував від батьків належного догляду та повноцінного харчування. Через це у дитини спостерігалося різке зниження ваги, затримка розвитку та інші ознаки виснаження. Більш того, коли хлопчик занедужав, батьки вчасно не звернулись за медичною допомогою, відтак 15 липня 2024 року дитина померла від вірусної інфекції невстановленої етіології.

За даними експертів, між невиконанням матір’ю та батьком обов’язків та настанням смерті дитини є причинно-наслідковий зв’язок, оскільки своєчасне звернення до медиків з проведенням відповідного лікування дозволило б призупинити розвиток дистрофічних змін організму, покращити стан імунної системи і вплинути на тяжкість перебігу інфекційного захворювання.

Про підозру обвинуваченим повідомили в серпні 2025 року після отримання всіх необхідних висновків фахівців. Наразі слідство у справі завершено, обвинувальний акт скеровано до суду. За вчинене подружжю загрожує до 5 років позбавлення волі відповідно до санкції ст. 166 Кримінального кодексу України (злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування).

За матеріалами відділу комунікації поліції Сумської області та Сумської обласної прокуратури