Як навчитися підтримувати друзів

24/06/24 10:24

Як навчитися підтримувати друзівХороші друзі мають підтримувати один одного у важких ситуаціях і допомагати один одному проходити через труднощі. Кожному потрібен друг, на якого можна покластися у важкі часи; ми пропонуємо кілька порад для тих, хто хоче стати таким другом і правильно підтримувати друзів, коли вони цього потребують.

Навчіться слухати і співпереживати. Ця порада може здатися очевидною, але ми не можемо про це не згадати. Друг, який вміє підтримувати, завжди вислухає і поділиться своєю думкою із приводу ситуації або просто дасть виплакатися і не буде задавати зайвих питань. Щоби правильно підтримати друга, треба знати, коли запропонувати конструктивний зворотний зв’язок, а коли просто дозволити другові виговоритися.

Не засуджуйте. Хороші друзі вміють висловлювати свою думку без осуду, адже засуджувати чийсь вибір і цінності — це пряма протилежність підтримці. Також треба утримуватися від фраз на кшталт «А я ж казав!» і не говорити друзям, що вони «повинні» й «не повинні» робити; поради треба формулювати більш нейтрально.

Ставте запитання. Іноді людям важко розповісти про свої проблеми й попросити про допомогу, тому що вони не хочуть бути тягарем. Важливо ставити друзям запитання, якщо ви бачите, що з ними щось не так. Але при цьому будьте дуже тактовними й не тисніть на них, щоб вони розповіли вам те, чого вони не хочуть говорити.

Відволікайте їх. Якщо ваш друг ще не готовий вирішити свою проблему, допоможіть йому на деякий час від неї відволіктися. Влаштуйте кіномарафон або піжамну вечірку, пограйте у відеоігри або вирушайте на шопінг. Не забудьте переконатися, що обрана вами розвага не нагадує другу про його проблему. Наприклад, перегляд романтичних комедій, коли ваш друг переживає важкий розрив стосунків, — не найкраща ідея.

Будьте чесними. Деякі люди не чесні зі своїми друзями, тому що бояться зробити їм боляче. Замість того, щоб сказати те, що насправді думають, вони говорять друзям те, що ті хочуть почути. Однак дуже важливо вміти говорити друзям правду, навіть якщо вона болюча. Просто будьте уважні до їхніх почуттів і обирайте максимально коректні формулювання.

Залишайтеся на зв’язку. Не бійтеся писати друзям першим, щоб дати їм знати, що ви думаєте про них. Побачили щось, що може здатися вашому другові смішним? Напишіть йому! Повідомлення, написані без особливого приводу, показують нашим друзям, що вони нам не байдужі.

Не заздріть. Дружня заздрість — звичайна річ, але не варто дозволяти їй вийти з-під контролю і зруйнувати вашу дружбу. Важливо радіти досягненням і успіхам друзів, а не заздрити.

Будьте дорослим. Діти легко ображаються, коли їхні друзі не хочуть із ними спілкуватися або мають інших друзів. Здатність розуміти, що ваш друг не зобов’язаний проводити з вами весь свій час, є ознакою емоційної зрілості. Людина, яка підтримує друга, зрозуміє, коли він із якихось причин скасовує спільні плани (якщо тільки це не відбувається регулярно).

І пам’ятайте, що дружба — це вулиця з двостороннім рухом. Якщо ви постійно підтримуєте свого друга, але він ніколи не підтримує вас у відповідь, ваша дружба є односторонньою, і, можливо, вам варто переглянути питання дружби із цією людиною.

За матеріалами: https://anydayguide.com/post/214