Час від часу в кожної людини виникають сумні думки та почуття, і це абсолютно нормально. Дослідження показують, що сум зазвичай триває довше, ніж позитивні емоції, тому що ми схильні зациклюватися на почутті смутку. Як впоратися із сумними думками та подолати смуток?
Посміхніться. Люди посміхаються, коли відчувають позитивні емоції, але це може спрацювати й у зворотному напрямку: посміхнувшись, коли вам сумно, ви можете «обдурити ваш організм». Навіть якщо посмішка вимушена, вона заставляє тіло виробляти гормони, які покращують емоційний стан.
Займіться фізичними вправами або сексом. Ці види фізичної активності вивільняють ендорфіни — гормони, які зазвичай викликають відчуття легкої ейфорії, тобто роблять вас щасливішими. Крім того, фізичні вправи або секс допоможуть вам зосередитися на чомусь іншому, а не на сумних думках.
Послухайте музику. Музика впливає на настрій і вважається потужним природним антидепресантом. Однак вибір музики дуже важливий. Якщо музика сумна, ваші сумні думки та почуття нікуди не подінуться. Обирайте оптимістичні та бадьорі пісні, які створять позитивний настрій.
Подивіться фільм або почитайте книгу. Хороша книга або цікавий фільм допоможуть вам відволіктися від негативних думок. Однак вибір книги/фільму має велике значення; краще обирайте комедії та гумористичні книги. Відео з котиками на YouTube або в TikTok — теж хороший варіант.
Зателефонуйте або напишіть другу. Наші друзі мають нас підтримувати, тому попросіть їх про допомогу. Спілкування з другом відволіче вас від сумних думок. Можна також зустрітись і пообійматись: дослідження показують, що фізичний контакт допомагає деяким людям впоратися зі стресом.
Подбайте про фізичний комфорт. Наше тіло й розум нероздільні, і фізичний комфорт може призвести до емоційного комфорту. З’їжте щось смачненьке, прийміть гарячу ванну з піною, одягніть улюблений зручний одяг, попросіть когось зробити вам масаж або навіть просто подрімайте. Повірте, вам стане краще!
Займіть себе чимось. Зайняти себе чимось — хороший спосіб відволіктися. Можна попрацювати, поприбирати у квартирі, перебрати одяг та взуття, сходити за продуктами, присвятити трохи часу своєму хобі. Коли у вас постійно є чим зайнятися, часу на сумні думки вже не залишається.
Помедитуйте. Медитація може допомогти подолати смуток. Цей спосіб боротьби із сумними думками працює не для всіх, але спробувати точно не завадить. Також можна попрактикувати майндфулнес — метод боротьби зі своїми емоціями та думками за допомогою уваги до них.
Дозвольте собі посумувати. Час від часу кожному треба дати волю своїм емоціям, тому іноді сум — це спосіб впоратися зі стресом. Ваші сумні думки можуть бути наслідком вашої звички тримати емоції в собі. Гарненько поплакавши, ви відчуєте полегшення.
За матеріалами: https://anydayguide.com/post/220