Ведення щоденника зазвичай асоціюється з підлітковим віком. Дівчата в середніх і старших класах пишуть у своїх «дороги щоденниках» про хлопців, у яких закохані, про свої великі й маленькі радості й розчарування, про мрії та плани на майбутнє. Однак насправді щоденники не лише для підлітків: регулярне ведення щоденника може бути корисним і для дорослих. Ось переваги ведення особистого щоденника в дорослому віці.
Воно зменшує стрес. Щоденник — це плече, у яке можна поплакатися. Щоразу, коли ви відчуваєте розчарування або злість, ви можете написати про це у своєму щоденнику. Звичайно, також можна виговоритися друзям, родичам або коханій людині, але коли поруч нікого немає або всі надто зайняті власними проблемами, щоденник стане чудовою віддушиною.
Воно допомагає покращити самодисципліну. Регулярне письмо — це акт самодисципліни, незалежно від того, пишете ви «ранкові сторінки» чи аналізуєте перед сном прожитий день. Не обов’язково створювати літературні шедеври, тут насамперед важлива регулярність.
Воно допоможе вам краще пізнати себе. Записи про своє життя допоможуть вам дізнатися більше про себе й людей навколо вас. Ви дізнаєтеся, що робить вас щасливими, чи є у вашій поведінці якісь закономірності та шаблони (наприклад, схильність робити одні й ті ж помилки в стосунках), як ви реагуєте на певні ситуації чи людей тощо. Записи в щоденнику також можуть допомогти прояснити ваші емоції та думки.
Воно підвищує креативність. Чим більше ви писатимете, тим краще у вас це виходитиме. Навіть якщо ви ніколи не хотіли спробувати свої сили в письменництві, ведення щоденника може розкрити ваш творчий потенціал. Також воно може допомогти вам генерувати нові ідеї, обробляти нову інформацію та розширювати словниковий запас. «Потік свідомості», записаний у щоденнику, — чудовий спосіб подолати письменницький блок.
Воно допомагає досягати цілей і вирішувати проблеми. Коли ви записуєте свої цілі, вони перестають здаватися абстрактними. Що стосується вирішення проблем, то ведення щоденника допомагає прояснити їх і підштовхує вашу підсвідомість до пошуку рішення. Ведення щоденника також корисне, коли вам потрібно прийняти важливе рішення; ви можете використовувати щоденник, щоб сформулювати всі «за» і «проти».
Воно покращує ваші комунікативні навички. Письмо — це форма спілкування, хоча ведення щоденника — це, по суті, спілкування із самим собою. Коли ви навчитеся зв’язно висловлювати думки в письмовій формі, ви помітите, що й озвучувати їх стало легше. Звичайно, ведення щоденника піде на користь вашій вербальній комунікації лише в тому випадку, якщо ви дійсно працюєте над удосконаленням свого письма.
За матеріалами: https://anydayguide.com/post/304